Konowały

Lekarz leczy skutki

Lekarz leczy skutki

Aż 80 procentom chorób przewlekłych można zapobiec. Lekarze wiedzą o tym.
Co skłania większość z nich do przepisywania tabletek, czy koncerny farmaceutyczne płacą im za to ???

Mówimy o chorobach przewlekłych jak zawały serca, wylewy, cukrzyce i otyłość.

Czy kiedykolwiek Twój lekarz zainteresował się Twoim odżywianiem ?

Czy lekarz psychiatra zanim zapisał Ci antydepresanty dał skierowanie na zbadanie poziomu witaminy D i Omega 3 ?

Czy kiedykolwiek jakikolwiek doktor powiedział Ci o zdrowym jelicie jako podstawie zdrowego życia, pozbawionego cierpień chorego jak i całej jego rodziny oraz wydatków na leki ?

Tak naprawdę to większość ma nas gdzieś.
I wiem co piszę.
Doktor

 

Mój tata ma siedemdziesiąt dziewięć lat i wygląda na to, że ostatnie lata a może rok lub mniej spędzi w ogromnym cierpieniu. A ja razem z Nim… Przez durnego lekarza z ośrodka zdrowia.

Mój tata przeżył okupację hitlerowską, kawałek chleba to była dla Niego uczta, jego dwóch malutkich braci umarło na gruźlicę. Tata przeżył, całą resztę życia cieszył się dobrym zdrowiem, dziś ma nawet wszystkie swoje zęby i nigdy nie był na ich czyszczeniu u dentysty.
Przez kilkanaście lat zmieniło się kilkunastu internistów w przychodni gdzie tata głównie chodził na badanie ciśnienia krwi, po skierowanie do specjalisty itd. Nigdy nie chorował przewlekle, nie brał antybiotyków.

Żadnemu idiocie lekarzowi nie przyszło do głowy aby skierować tatę na kolonoskopię, która powinna być zalecana co 10 lat max, po 50 roku życia. Nawet markery nowotworowe mogłyby wtedy pomóc. Tata narzekał do doktora na obstrukcję to ten kazał mu jeść ciemne pieczywo z ziarnami i pić zioła na przeczyszczenie !

W styczniu tego roku z bólem zabiera go pogotowie i w szpitalu wykonują operacje jelita usuwając jego pół metra z dwoma jak pięść guzami nowotworowymi.
W kwietniu przechodzi operację wątroby, usuwają kolejne wtórne guzy w ilości cztery.

Piszę ten emocjonalny wpis i płaczę ponieważ dziś jest już przerzut na płuco, około 3 cm i kolejny na wątrobie.
Także Niemcy go nie zabili, milicja obywatelska też, post komunistyczny oraz ZUS. Do jego cierpienia przyczynili się lekarze.

Dlaczego to wszystko piszę ?

Prewencja, prewencja i raz jeszcze prewencja !

Świadomość, że większość znaczna pożywienia w sklepach to gów….. za przeproszeniem.
Trucizny nam nawet nie dają w prezencie, kupujemy ją !
Słuchaj lekarza lecz miej swój rozum, zadawaj pytania i sam się interesuj swoim odżywianiem.
Jesz śmieci to Twój organizm jest śmietnikiem.

Byłam na wiosnę w Polsce i zrobiłam sobie EKG w przychodni.
Czekała mnie operacja zatok wiec kilka badań jest jak wiecie niezbędnych.
Wynik mój ekg obejrzała lekarz internista i powiedziała mi, że zgody na operację dać nie może ponieważ badanie wyszło złe. Matko co ja przeżyłam…….

Na szczęście moja przyjaciółka ma w rodzinie lekarza kardiologa, który jeszcze tego samego dnia mnie przyjął.
Po ” dzień dobry ” ogarnął go śmiech i zapytał ” czy pani doktor nie zauważyła, że osoba wykonująca elektrokardiogram pomyliła elektrody ” ???

Gdyby nie znajomy kardiolog operacja zatok (za dwa dni i termin, na który czekałam dłuższy czas) nie odbyłaby się, ja bym wróciła do USA aby zacząć leczyć serce. Nie wspomnę o stresie.

Od kilku miesięcy studiuję odżywianie, to prawidłowe, czytam o suplementacji.
Nie chcę cierpieć na stare lata na problemy z mózgiem, kośćmi, sercem czy w torebce obok okularów nosić zestaw dla cukrzyka.

Czytam, analizuję i to wszystko Wam opisuję. Opiszę też tak jak obiecałam jak udało mi się po Diecie Atkinsa, Dukana, Kwaśniewskiego, kopenhaskiej, wydaniu dużych pieniędzy na tabletki odchudzające wreszcie osiągnąć upragnioną wagę.

Właściwie to już zacznij czytać od wpisu ” gluten i jelito” oraz ” dwa mózgi” i to co aktualnie piszę. Ja od tego zaczęłam proces odchudzania siebie.
Musiało mnie coś zaciekawić, przekonać z powodu racjonalności. W głupoty i diety cud już nie wierzę. Jeśli jakimś cudem nawet schudniesz to będziesz sie katować jedząc to co Ci nie smakuje. Efekt jojo zagwarantowany.

Żeby było ciekawiej to według jakiegoś zalecenia jakiegoś wyuczonego mądrali aby stracić wagę to co wieczór miałam wyobrażać sobie siebie szczupłą. To miało spowodować, że schudnę.
Kupiłam nawet za małą o dwa rozmiary sukienkę i powiesiłam ja na szafie. To miało przekonać moją podświadomość czy tam nadświadomość aby wreszcie pozwoliła mi schudnąć.

Matko co za głupoty, ale robiłam co mogłam….
Wszystko na nic a jeszcze lepiej !
Gdy nic nie wyszło z tego wyobrażania sobie siebie jako szczupłej laski to chodziłam jeszcze bardziej sfrustrowana a frustrację leczyłam słodyczami i tyłam jeszcze więcej.

Dokończę jeszcze ten wpis takim przemyśleniem odnoście konowałów.
Oni są jak strażacy gaszący pożar. Przyjeżdzają jak się już pali.
Tradycyjna medycyna to procedury, testowania i przepisywanie leków. Tego ich chyba tylko nauczyły szkoły medyczne – stawiania diagnozy zamiast opieki nad ludźmi, którzy jeszcze nie zachorowali poważnie a już nie cieszą się dobrą kondycją i potrzebują prewencji. Potrzebują uświadomienia, szczególnie Ci starsi na temat zdrowego życia, odżywiania. A tam….
Wszystko to jest chore.

Jeśli ten wpis obraził tą garstkę dobrych lekarzy to nie było to moją intencją i przepraszam.

Udało mi się i mojej rodzinie tak na Was trafić jak wygrać na loterii…
Z wyjątkiem mojego psychiatry i mojej terapeutki tu w USA też są konowały. Może też dlatego, że należę do klasy średniej to mam gówniane ubezpieczenie i konowałów.

Odsapnę chwilę i napiszę o tej witaminie K razem z D.
Idę na spacer.
Aha, nie życzcie mi na jutro Smacznego indyka bo jeść będę wątróbkę krowy pasionej trawą razem z QUINOA i kimchi.
I wypiję dwie lampki wina czerwonego bo ma resweratrol.

W małych ilościach jest zdrowe.

W małych ilościach jest zdrowe.

Napisano w Wiem więcej, Z życia wzięte Tagi: ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*