Strój wizytowy – garnitur męski

Precyzyjnie skrojony garnitur to kluczowa część męskiej szafy. Jest wyrazem najwyższej elegancji podczas rozmaitych okazji. Pierwotnie zarezerwowany był wyłącznie dla mężczyzn z wysokich klas społecznych. Na dzisiejszą formę garnituru składają się długie lata zmian. Z biegiem czasu upowszechniały się coraz krótsze marynarki oraz dłuższe spodnie. Miało to na celu spopularyzowanie go jako codziennego ubioru. Mniejsza ozdobność spowodowała, że garnitur stał się dostępny dla każdego. Odznaczał się przede wszystkim wytwornymi tkaninami. Warto wspomnieć o tym, że garnitur męski był wykorzystywany na każdą okazję, niezależnie od pory dnia. Pojawiał się także również podczas polowań. Strój męski nieprzerwanie podlegał uproszczeniom, by w końcu zyskać współczesny wygląd. Do mody wróciły kamizelki, które świetnie uzupełniają garniturowy look.
Obecnie każdy mężczyzna powinien mieć chociaż jeden elegancki garnitur. Nawet artyści docenią możliwości, które oferuje im ten wyjątkowy strój męski. Choć dzisiejsze trendy stawiają na nieformalny luz, należy pamiętać że garnitur jest najlepszym wyborem na oficjalne sytuacje. Niezależnie od zawodu, wielu panów z pewnością doceni idealnie skrojone modele ze szczupłymi marynarkami. To świetny wybór niezależnie od sylwetki oraz wzrostu. Co więcej, garnitur o odpowiedniej długości nogawek może wizualnie wyszczuplić sylwetkę. Przyjrzyjmy się temu jakich zasad należy przestrzegać, aby wybrać model idealny dla siebie.
Garnitury męskie dzielą się na te wieczorowe, dzienne oraz „sportowe”. Marynarka zależnie od fasonu jest bardziej luźna, wręcz workowata (to trend 2021!). Składa się z klap o wybranym kształcie, brustaszy oraz kieszeni z patkami. Zapinana może być na dwurzędowe guziki. Szczególnym podkreśleniem sylwetki męskiej są usztywnienia ramion, mające nadawać jej kształtu odwróconego trójkąta. Idealnie skrojone spodnie to równie istotna kwestia.  Warto zadbać o ich prawidłową długość i pamiętać, że im węższe nogawki, tym powinny być krótsze. Materiał z przodu może tworzyć jedno załamanie opierając się na cholewce butów. Panowie mogą wybierać wśród spodni z wysokim stanem. Spodnie powinny posiadać szlufki na pasek. Eleganckie spodnie garniturowe mają być zaprasowane w kant. Wyróżnić można przylegające spodnie slim. Najmniej trafnym pomysłem są obcisłe modele, które niestety nie prezentują się szykownie.
Równie istotna jest koszula. Ponadczasowym wyborem będzie wysokiej jakości, naturalny biały materiał. Współcześnie Panowie mogą wybierać spośród rozmaitych krojów koszul. W stylizacjach biznesowych królują blade szarości. Koszule wybierać należy w kroju dopasowanym do sylwetki. Dostępne  wzory pozwalają na stworzenie odważniejszych stylizacji. Mężczyźni przygotowujący się do letniego spotkania towarzyskiego lub wypadu za miasto z pewnością docenią zalety sportowej koszuli z krótkim rękawem.
    Panów przygotowujących się do zakupu swojego pierwszego garnituru polecamy skorzystanie z asortymentu marki. Jej znakiem firmowym są przede wszystkim wysokogatunkowe garnitury męskie. W asortymencie marki znajdują się również pozostałe elementy garderoby, dzięki którym każdy gentleman może przygotować wyjątkową stylizację.