Odśwież swoją szafę

            Klasyczna biała koszula , w parze z podstawowym białym t-shirtem są fundamentami damskiej szafy. Wiele kobiet nie wyobraża sobie codziennych stylizacji bez ich wkładu. Uszyte z wysokiej jakości materiałów służą przez lata i mogą być bazą dla niezliczonych stylizacji. Korzyści, które oferują są uniwersalne i sprawdzą się w różnych sytuacjach. Rzućmy okiem na tych fenomenalnych ambasadorów damskiego stylu business oraz casual.

            Pierwotnie, koszule używane przez kobiety były bielizną ukrywaną pod sukniami. Przez długie lata powoli upowszechniało się używanie jej jako widocznej warstwy. Szczególny wpływ na modę damską wywarły  rewolucja przemysłowa i związane z nią zmiany społeczne. Panie, które nagle stały się głowami rodzin zostały zmuszone do walki o ich byt. Z uwagi na wykonywanie rozmaitych zawodów zaczęły zakładać także męskie stroje. Z uwagi na oszczędność modyfikowały je dostosowując do swoich kobiecych sylwetek. To właśnie w tym okresie z okładek gazet spoglądają na nas uśmiechnięte panie w męskich koszulach oraz uniformach roboczych. Stały się symbolem feminizmu oraz walki o odbudowę powojennej gospodarki. To także czas, w którym panie mogły uwolnić się nie tylko od ucisku gorsetu, ale także od nierówności społecznej. Pierwsze kolorowe fotografie udowadniają jak wiele zmieniło się w modzie damskiej, w której zacierały się sztywne granice.

            Obserwując współczesne wybiegi można uznać, że zmieniło się naprawdę wiele. Nowoczesna kobieta za pomocą ubioru może wyrażać swoją osobowość oraz poglądy przez modę. Kobiece stroje pozwalają na stworzenie wygodnych propozycji, które sprawdzą się zarówno podczas formalnych jak i codziennych okazji. Zasadniczym elementem mody damskiej jest biała koszula. Adaptowana do kobiecej sylwetki jest wyrazem prawdziwej elegancji. Już jedna sztuka daje niezliczone możliwości. Koszula z wysokiej jakości bawełny sprawdzi się jako baza dla oficjalnego garnituru. Połączona z czarną spódnicą będzie zgraną parą. Panie mogą pozwolić sobie na fantazyjne modyfikacje koszul, które nadają im lekkości oraz oryginalności. Zwróćmy uwagę na niebanalne podkreślające talię baskinki czy wytworne żaboty. Współczesne interpretacje białej koszuli to także asymetryczne popelinowe tuniki. Mając to na uwadze, nie trudno zauważyć więc uniwersalność białej damskiej koszuli.

            Kobiety, które wciąż szukają ideału białej koszuli, zapraszamy do skorzystania z eleganckich propozycji marki Lavard. W ofercie marki znaleźć można nie tylko formalne, ale także awangardowe modele. Panie z ich udziałem stworzą zestawy, które zachwycą najbardziej wymagające gusta. Zapraszamy do odświeżenia swojej szafy korzystając z klasycznych modeli marki Lavard.